![συναντήσεις διαλογισμού από την Σόνια Βερούχη στον χώρο ολιστικών θεραπειών olitherapies στο Μαρούσι](https://olitherapies.gr/wp-content/uploads/meditation-soul-and-body-1.jpg)
Διαλογισμός
25/05/2019![δώρο θεού η ζωή](https://olitherapies.gr/wp-content/uploads/Να-είσαι-ευγνώμων-για-κάθε-στιγμή.jpg)
Να είσαι ευγνώμων κάθε στιγμή
09/09/2019![συναντήσεις και σεμινάρια αυτογνωσίας στον χώρο ολιστικών θεραπειών και εναλλακτικής ιατρικής olitherapies στο Μαρούσι](https://olitherapies.gr/wp-content/uploads/aftognosia-events-1.jpg)
Εκδηλώσεις Αυτογνωσίας
Είναι σημαντική η αυτογνωσία; Πως μπορούμε να την καλλιεργήσουμε;
![εκδηλώσεις αυτοβελτίωσης και εξέλιξης με αυτογνωσία, στο χώρο ολιστικών θεραπειών olitherapies στο Μαρούσι](https://olitherapies.gr/wp-content/uploads/Screenshot_79.jpg)
Εκδηλώσεις Αυτογνωσίας με προγραμματισμένα σεμινάρια σε τακτά χρονικά διαστήματα για να αναπτύξουμε την πνευματική μας νοημοσύνη, να γνωρίσουμε καλύτερα τον εαυτό μας, ώστε να μπορέσουμε να γίνουμε ο κυρίαρχος της ζωής μας.
Στις εκδηλώσεις μας αυτές ανακαλύπτουμε μαζί, την σπουδαιότητα της αυτογνωσίας μέσα από την παρατήρηση της ποιότητας των σκέψεων και των συναισθημάτων μας ώστε να καταλάβουμε ποιες καταστάσεις πυροδοτούν αυτές τις εσωτερικές μας αντιδράσεις και την διαχείρισή τους.
Μαθαίνουμε να καλλιεργούμε την αυτογνωσία, δίνοντας "χώρο στον εαυτό μας και τις ανάγκες του" μετά από μια πολυάσχολη, κουραστική ημέρα, την κατάλληλη στιγμή για ένα διαλογισμό που θα μας αποφορτίσει και θα μας γεμίσει ενέργεια.
Με την αυτογνωσία απολαμβάνουμε καλύτερη ψυχική υγεία και αποκτούμε πιο συγκροτημένη διαχείριση των γεγονότων που μας συμβαίνουν.
Με την αυτογνωσία σταδιακά κατευθυνόμαστε στο δρόμο που θέλουμε εμείς για να είμαστε ευτυχισμένοι.